fbpx

Galeria przyjazna rodzinie

Standard i wyposażenie pokoi rodzinnych w ponad 20% decyduje o wyborze centrum handlowego, które odwiedzają rodzice z dziećmi do lat trzech. Liderzy na rynku prześcigają się w spełnianiu potrzeb swoich najmłodszych gości i ich opiekunów.

Kobieta z dzieckiem w galerii handlowej

Pieluszkowa wpadka

Maluchy nie pytają o czas i miejsce. Bez względu na to, czy rodzic jest na zakupach, czy w trakcie lunchu w ulubionej restauracji, z pieluszkowym kłopotem trzeba zmierzyć się natychmiast. Przezorni rodzice są na taką niespodziankę przygotowani, ale nawet tym najbardziej doświadczonym może zdarzyć się katastrofa. Dziecko już na przewijaku, pozbyliśmy się zużytej pieluszki, sięgamy do torby po nową…sięgamy głębiej, przekopujemy rzeczy, wyciągamy wszystko po kolei, ale czystej pieluszki, ku naszemu przerażeniu, brak. Co może zrobić rodzic w takiej sytuacji? Na gwałt szukać sklepu i potem dźwigać paczkę pampersów ze sobą. Próbować szczęścia wypytując napotkanych rodziców, czy nie odstąpią zapasowej pieluszki. A może spakować wszystko i natychmiast wrócić do domu?

Pomoc na wyciągnięcie ręki

Ostatnie rozwiązanie tej sytuacji jest szczególnie niekorzystne dla galerii handlowej, w której zakłopotany rodzic robił zakupy. Dlatego właściciele i zarządcy starają się wyjść naprzeciw potrzebom opiekunów małych dzieci. Pokoje rodzinne w centrach handlowych przyjaznych rodzicom są coraz lepiej wyposażone, również w automaty oferujące artykuły pierwszej potrzeby dla dzieci. W Helpomacie rodzice mogą zaopatrzyć się m.in. w pieluszki w różnych rozmiarach, chusteczki nawilżane, body niemowlęce na przebranie oraz pachnący woreczek na zabrudzone ubranko. Nie są więc uzależnieni wyłącznie od zawartości swojej torby podróżnej, a najbardziej przydatne artykuły mają pod ręką, tam gdzie ich potrzebują. Takie rozwiązanie doceniają klienci, którzy dobrze wiedzą, że w czasie zakupów z maluchem wszystko może się zdarzyć.

Galeria okiem rodzica

Według badań przeprowadzonych przez Colliers International wraz z Polską Radą Centrów Handlowych, wśród czynników decydujących o wyborze konkretnego centrum handlowego przez rodziców znajduje się przystosowanie toalet i pokoi rodzinnych. Ma to szczególne znaczenie dla rodziców dzieci do lat trzech, którzy potrzebują miejsca do przewinięcia dziecka i nakarmienia go w trakcie zakupów. Najlepiej, żeby były to dwa oddzielne pomieszczenia. Na szczęście większość galerii handlowych zaprzestało praktyki instalowania przewijaków w toaletach dla niepełnosprawnych. Nowoczesne galerie w większości posiadają czyste i przestronne pokoje rodzinne, wyposażone w wygodne fotele, mikrofalówki do podgrzania mleka oraz kącik do zabawy dla starszych dzieci.