fbpx

Torebka bez dna

 

Wbrew temu w co wierzy część mężczyzn przychodzi często nieoczekiwanie. Kobiety w tej kwestii mogą zazwyczaj liczyć tylko na siebie. Aż 86% przyznaje, że chociaż raz zdarzyło im się dostać okres bez tamponu w torebce.

Uwolnić tampony

W sytuacji, w której toalety publiczne oferują jedynie papier toaletowy, mydło i suszarki do rąk nic dziwnego, że kobieca torebka doczekała się tylu żartów na swój temat. Zamiast dziwić się jej rozmiarom, należy się zastanowić, jaką alternatywę ma kobieta, która zaczęła miesiączkować nie mając przy sobie tamponów lub podpasek. Badanie wykonane na zlecenie kampanii “Free the Tampons” pokazują, że większość kobiet decyduje się w takiej sytuacji na improwizowanie z papierem toaletowym lub na natychmiastową wyprawę do sklepu. Amerykanki mają na tyle szczęścia, że mogą skorzystać z automatów wiszących w toaletach.

Automaty zza oceanu

Pierwsze automaty ze środkami higienicznymi dla kobiet zostały wymyślone przez firmę Kotex, amerykańskiego producenta podpasek, w roku 1920. Rewolucyjne na tamte czasy rozwiązanie rozpowszechniło się do tego stopnia, że trudno szukać w Stanach publicznej toalety bez automatu z tamponami. Część lokali i firm idzie krok dalej, udostępniając w swoich toaletach tampony i podpaski za darmo, tak jak papier toaletowy i mydło. Pracodawcy wiedzą, że to udogodnienie skutecznie zatrzyma kobiety w biurze i umożliwi im komfortową pracę. Możliwość zaopatrzenia się w tampon bez wychodzenia z toalety przyjęła się również w krajach Europy Zachodniej. Automaty znajdziemy w łazienkach na lotniskach, dworcach, restauracjach i siłowniach.

Helpomat dla pionierów

Łatwy dostęp do środków higienicznych w toaletach oszczędza stresu i dyskomfortu również klientkom galerii handlowej. “Taki automat to duże udogodnienie, będąc w potrzebie nie musiałabym szukać drogerii lub apteki” – podobną opinię ma 95% kobiet, które widziały pierwsze Helpomaty w centrum handlowym w Gdyni. Oprócz tamponów i podpasek, w automatach dostępne są plastry, tabletki przeciwbólowe, rajstopy, czyli te artykuły, które potrzebne są w nagłej sytuacji. To właśnie wtedy kobiety doceniają, że nie muszą polegać wyłącznie na swojej torebce.